Aleksander - Odzież Męska

Wrocław ul. św. Wincentego 3

Koszule w kratkę

 

     Niezbędne dane potrzebne do zakupu koszuli to wzrost oraz numer kołnierzyka (obwód szyi w centymetrach zmierzony pod lekkim skosem). Bardziej precyzyjny dobór wymaga określenia długości rękawa oraz rozmiaru klatki piersiowej. Informacje te nie są niezbędne ponieważ klasyczne koszule wykonane są ze sporym naddatkiem i normalny mężczyzna najczęściej się w nich zapina. Szerokość koszuli jest powiązana z rozmiarem kołnierzyka (im większy kołnierzyk tym szersza koszula), tak że mężczyźni z szerokimi karkami zapną się w klatce piersiowej i brzuchu na pewno. Natomiast smukli panowie o mniejszym numerze kołnierzyka również mogą kupić dopasowane (wyszczuplane) koszule określane także jako "slim". Kołnierzyk musi układać się na szyi lekko ukośnie, tak aby za zapięty guzik można było włożyć palec.

   Przedziały wzrostowe w jakich są szyte koszule to 164 do 170, 170 do 176, 176 do 182, 182 do 188, 188 do 194. Wymiary szyi od 36 do 54. Na uroczyste okazje do wieczorowych garniturów stosuje się czasem koszule, których rękawy mają szerokie wywijane mankiety zapięte na spinki do koszul. Szyte są koszule wyszczuplane oznaczane często jako slim, koszule te są dopasowane do sylwetki. Ceny koszul w naszej firmie kształtują się od 32 do 138 zł. Surowce używane do ich produkcji to najczęściej różne mieszanki bawełny z włóknami syntetycznymi z większą zawartością bawełny.

   Materiały z domieszką włókien sztucznych są wytrzymalsze i dobrze się prasują. Bawełna 100% jest przyjemna w użytkowaniu lecz niestety niewygodna do prasowania. Gdy potrzebujemy koszuli z kołnierzykiem na stójce lub specjalnie dopasowanej, sklepowy krawiec przerobi koszulę.