Aleksander - Odzież Męska

Wrocław ul. św. Wincentego 3

koloropwe spodnie casualowe ( sportowe )

Przykłady spodni sportowych

     Sprzedajemy nie tylko garnitury mamy różnego rodzaju spodnie męskie które można ułożyć w dwie grupy: sportowe (casualowe) i wizytowe. Sportowe to najczęściej różnego asortymentu spodnie bawełniane lub typu jeansy, albo tzw. bojówki (wyposażone w mnóstwo bocznych kieszeni i ekspresów). Wykonane one są najczęsciej z bawełny grubej oraz cienkiej w zależności od pory roku i temperatury. Klasyczne jeansy uszyte są charakterystycznym podwójnym ściegiem (stebnowane), użyta do tego nitka ma kontrastowy kolor. Wymiary tych spodni podawane są najczęściej w calach (1 in = 25,4 mm, zwany też jest calem międzynarodowym). Wymiary spodni określają dwie wartości wyrażone w calach. n.p W-40 L -32 , gdzie W to obwód pasa a L to długość spodni. Aby dowiedzieć się jaki mamy rozmiar pasa w calach, należy zmierzyć się w pasie dobrze ściskając centymetr i rezultat pomiaru w centymetrach podzielić przez 2,54. Identycznie określa się długość. Spodnie sportowe można nosić do bluz dresowych, swetrów i koszulek typu T-shirt, można je również ubrać do marynarki na niezbyt uroczyste okazje lub do pracy.

    Spodnie wizytowe to te które zaprasowane są na kant. to spodnie luźniejsze w biodrach. Zrobione z wełny lub z kompozycji wełny z włóknami syntetycznymi. Spodnie te często mają mankiety, ale występują też bez podwinięcia nogawek. Szlufki dopasowane są do wąskiego eleganckiego paska. Kieszenie chowane do wewnątrz. Niekiedy występuje kieszeń tylna zapinana na guzik. Spodnie lepszej klasy mają na kolanach wewnętrzną podszewkę zwaną kolanówką. Dół wykończony jest specjalną taśmą spodniową. Rozporek zapinany na zamek ekspresowy lub guziki. Zapięcie w pasie na haftkę i guzik. Czasami mogą to być dwa guziki. Aby dokonać kupna spodni wizytowych należy znać rozmiar pasa oraz wzrost. Pomiaru pasa dokonujemy centymetrem krawieckim dobrze się ściskając gdyż często pomiar obarczony jest błędem dodatnim. Jeśli chodzi o długość, spodnie powinny dotykać z tyłu do krawędzi obcasa i trochę załamywać się (jedno załamanie) z przodu na butach. W pasie lekki luz korygowany paskiem.

   To co napisałem wyżej to formalna klasyka. W tej chwili gdy modne są spodnie o` wąskich nogawkach, nie będą one nigdy dotykać do brzegu obcasa, bo wcześniej oprą się na butach. Wyżej podana zasada jest więc aktualna tylko do spodni o dawnej konserwatywnej linii. Przy wąskiej nogawce spodnie muszą być trochę krótsze, żeby nie robiła się nieestetyczna "harmonijka" nad kostką. Kreatorzy mody i celebryci preferują  dziś bardzo wąskie i krótkie, sięgające do kostek spodnie. Nasi klienci bardzo rzadko o takie modele pytają.

   Nasz sklep współpracuje z zakładem krawieckim i możemy dopasować spodnie do wymagań klienta. Przy spodniach możemy wykonać wiele modyfikacji: skrócenie lub przedłużenie nogawek, zwężenie lub poszerzenie nogawek, poszerzenie w udach ( tylko o około 1,5 cm), poszerzenie lub zwężenie w pasie i biodrach.