Aleksander - Odzież Męska

Wrocław ul. św. Wincentego 3


Jak się ubrać na wesele?

 

 

  • Garnitur Supreme LineGdy otrzymamy zaproszenie na ślub i wesele, Najczęściej jesteśmy zadowoleni, że ktoś o nas pomyślał i chce żebyśmy brali udział w tej ważnej ceremonii. Po chwili nachodzi refleksja. W co ja się ubiorę?! Jedyny garnitur wiszący w szafie to ten maturalny. Nie bierz też pod uwagę swoich najlepszych trampek, wytartych dżinsów i bluzy ze śmiesznym obrazkiem. Na weselu nie wypada też się zaprezentować w stroju typu casual, nawet jeżeli składa się on z modnej marynarki i sportowych spodni, Taka stylizacja, choć wygodna i czujemy się w niej świetnie, jest jednak mało elegancka. Przeprowadź inwentaryzację w swoich szafach, sprawdź też czy twoje garnitury są teraz dobre na ciebie i swobodnie się dopinają. Zwróć uwagę czy fasony są w miarę na topie. Jeśli przegląd wypadnie negatywnie - wybierz się na zakupy po odpowiedni garnitur i dodatki.
  • Gdy nie jesteś świadkiem lub drużbą możesz ubrać się trochę na luzie. Goście z tak zwanego "drugiego szeregu" czyli jesteś na weselu kuzynki lub ślubie najlepszego kolegi, mogą pozwolić sobie na odrobinę swobody. Jeśli nie lubisz bardzo oficjalnego stroju, nie musisz go zakładać. Istnieje ponadto zasada mówiąca o tym że gość nie może swoim strojem przyćmić pana młodego. Oznacza to, że nie trzeba ubierać na tę okazję smokingu lub uroczystego garnituru z ozdobną kamizelką i lakierowanymi butami. Można kupić dobrze skrojony garnitur i dobrze dobraną koszulę.
  • Mężczyzna jednak na ślubie i weselu musi prezentować się elegancko. W sklepach można spotkać także trochę mniej oficjalne garnitury. Myślę tu o ciekawych kolorach takich jak jasny granat, szary, stalowy lub młodzieżowych ubraniach ze stebnowanymi jasną nitką klapami i kieszeniami lub klapami wykończonymi błyszczącą lamówką. Są one najczęściej szyte w wersji "slim" czyli wyszczuplona marynarka i wąskie spodnie ( rurki). W naszym sklepie to garnitury "Supreme Line" lub Exellent. Nadadzą one twojemu strojowi modnego niebanalnego wyglądu. Uzupełnij całość ciekawą koszulą, na przykład różową lub w pastelowych barwach, Może też być koszula dwukolorowa z ozdobnym wykończonym kolorową kratką kołnierzykiem. Nie trzeba wtedy zakładać muchy ani krawata. Panom o sportowej sylwetce polecamy wyszczuplane koszule z firmy "LIMAR. Gdy jednak zdecydujesz się na krawat polecam, wąski i jednokolorowy lub w delikatny pionowy wzorek. Nie zakładaj raczej szerokich krawatów w ukośne paski.
  • Czasami panowie dobierają kolorystykę krawatu do kreacji partnerki. Ostatnio część klientów rezygnuje z tego nawiązania kolorystycznego. Można urozmaicić wizerunek fantazyjna poszetką (chusteczka do kieszonki), która nada postaci indywidualnego charakteru. Kiedy jednak chcesz ubrać się spokojne i bezpiecznie nie odbiegać od reszty towarzystwa ubierz ciemny (czarny, granatowy) garnitur i pastelową (np. niebieską, kremową) koszulę i spokojny dobrany do reszty stroju krawat.
  • Bardzo istotne są buty. Raczej nie lakierki, muszą być one eleganckie i przede wszystkim wygodne. Czasem w telewizji widać stylizacje typu garnitur, t-shirt plus trampki ale taki strój na tradycyjnym weselu mógłby być odebrany jako lekceważenie gospodarzy. Chyba że wszyscy goście występują w podobnej konwencji. Gdy wesele jest tradycyjne, trzeba wybrać model eleganckich, wizytowych półbutów, które fasonem i kolorem będą pasowały do garnituru. Warto wiedzieć, że buty wizytowe uznawane są za eleganckie, jeśli mają mało różnych przeszyć i ozdóbek. Trzeba pamiętać, że pasek do spodni powinien być w kolorze butów. Można się też zastanowić na fajnym zegarkiem na rękę. Nie jest ważne jaki garnitur zakładasz, musi on być czysty i niepognieciony, a buty staranne wypastowane.